Czy warto wybrać się do Egiptu na urlop?

wakacje w egipcie

Egipt to piękny, ciekawy i różnorodny kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Z tego powodu, praktycznie o każdej porze roku tutejsze kurorty wypełnione są gośćmi z całego świata. Egipt słynie nie tylko ze swojej bogatej historii, ale również doskonałej pogody, a także atrakcyjnych cen wyjazdów. Wiele osób jednak zastanawia się, czy warto wybrać się do Egiptu na urlop. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule.

Jakie zabytki można zobaczyć w Egipcie?

Jednym z powodów, dla którego wiele osób, zastanawiając się nad tym, jaką ofertę wakacji dostępnych na stronie https://www.traveligo.pl/ wybrać, stawia na Egipt, są tutejsze zabytki. Państwo to słynie z historycznych starożytnych miejsc, takich jak Piramida Cheopsa, Sfinks czy wielu świątyń. Z tego właśnie powodu, niemal o każdej porze roku można spotkać tu wielu turystów.

Osoby, które są zainteresowane przede wszystkim zwiedzaniem i nie zależy na tym, by każdego dnia wylegiwać się na plaży i korzystać z wysokich temperatur, bardzo często decydują się na wyjazd do Egiptu poza sezonem. Wówczas  jest tu chłodniej, a więc panują bardziej dogodne warunki do zwiedzania, a dodatkowo nawet w najpopularniejszych miejscach tego kraju znajduje się dużo mniej turystów.

Na jakie plaże możemy liczyć w Egipcie?

Egipt to kierunek chętnie wybierany przez turystów z Polski, ale także innych państw ze względu na piękne plaże i doskonałą pogodę, jaka tutaj panuje niemal przez cały rok. Wiele osób decyduje się spędzić swoje wakacje w Marsa Alam, czyli w jednym z najbardziej znanych tutejszych kurortów. Znajdują się tutaj przepiękne, piaszczyste plaże i czyste morze. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie urlopu niemal dla każdego.

Szereg atrakcji znajdą tutaj dla siebie zarówno rodziny z dziećmi, pary, jak i grupy znajomych. Można tutaj wypoczywać, opalając się na plaży lub przy hotelowym basenie, ale także aktywnie spędzając czas. W miejscowości tej bardzo często zatrzymują się miłośnicy nurkowania i innych sportów wodnych, ponieważ tutejsze morze kryje w sobie niezwykłą różnorodność flory i fauny.

Zobacz także: https://lifestylenews.pl/na-jaka-grecka-wyspe-warto-sie-udac-na-wakacje/

Jakie temperatury panują w Egipcie?

Zwłaszcza osoby, które mogą wybrać dowolny termin wyjazdu, zastanawiają się nad tym, kiedy warto zarezerwować wakacje w Egipcie. Temperatura tutaj niemal o każdej porze roku jest dogodna. Najcieplejsze miesiące to maj, czerwiec, lipiec, sierpień, a także wrzesień. Wówczas słupki rtęci pokazują tu nawet 35 stopni w cieniu w ciągu dnia. Jednak również w kwietniu czy październiku, możemy tutaj liczyć na dość wysoką temperaturę sięgającą 28-29 stopni. Najchłodniejsze miesiące w Egipcie to styczeń i grudzień. Wówczas temperatura w ciągu dnia nie przekracza tutaj 20 stopni. W nocy z kolei spada nawet do 10. Jednak to nadal doskonałe warunki na przykład do zwiedzania tutejszych zabytków.